Dýně pro zoo

09.10.2013 11:45

Po roce se opět obracíme na pěstitele a zahrádkáře, kterým se urodilo na zahrádce nebývalé množství dýní a nevědí co s nimi. Ostravská zoologická zahrada ráda přijme jejich přebytky, jež poslouží k výzdobě areálu při listopadovém lampionovém průvodu a následně jako krmivo pro zvířata.

První listopadovou sobotu se v ostravské zoologické zahradě uskuteční tradiční oslavy svátku Halloween spojené s dlabáním dýní. Dýně se budou dlabat během dne a navečer jimi bude vyzdoben areál zoo, kudy se po setmění bude ubírat lampionový průvod. „Obracíme se proto na zahrádkáře a pěstitele zeleniny, zdali by nám své přebytky neposkytli. Po akci budou dýně využity jako doplněk krmení některým zvířatům, např. opicím, prasatům či medvědům. Děkujeme!“ informuje mluvčí Zoo Ostrava Šárka Kalousková.

„Dále připomínáme, že tento den, tedy 2. listopadu, bude rovněž ukončena soutěž ve sběru plodů „Šípkový podzim“. Ve výukovém centru zoo proběhne slavnostní vážení a odměnění nejpilnějších sběračů,“ uzavřela Kalousková. Podrobnosti k pravidlům soutěže naleznete zde...

Fotogalerie