Halloween a lampionový průvod v zoo

29.10.2013 13:51

V sobotu 2. listopadu zveme všechny zájemce do ostravské zoologické zahrady na každoroční oslavy svátku Halloween a do lampionového průvodu. V době od 11 do 15 hodin bude v areálu připraven pro děti doprovodný program. U expozice s domácími zvířaty si budou moci zasoutěžit se společností RWE a u výukového centra pak vydlabat dýni, příp. vyrobit lampičku.

Osvětlené dýně a lampičky následně ozdobí cestu, kudy se bude vpodvečer ubírat lampiónový průvod. Dýně pak využijeme jako krmivo pro některé druhy zvířat, např. opice, prasata ad. Průvod vyjde od amfiteátru nedaleko náhradního vstupu do zoo po 16. hodině. Při procházce potemnělým areálem si účastníci mohou na cestu svítit samozřejmě lampióny, ale i lucernami apod.

Vítány jsou i tematické kostýmy a masky. Průvod bude ukončen zapálením svíček na hřbitově vyhubených zvířat, kde si připomeneme ty druhy, jež byly v nedávné době v důsledku působení člověka na planetě Zemi zcela vyhubeny. Hřbitov byl vybudován pod pavilonem Čitván. Je součástí projektu, který finančně podpořil Moravskoslezský kraj.

Areál zoo zůstane tento den výjimečně otevřen až do 18. hodiny, vybrané pavilony do 17.30 hodin, např. pavilon slonů, pavilon Tanganika nebo centrální vyhlídka v expozici Čitván. Návštěvníci tak do nich budou moci nahlédnout a pozorovat chování zvířat i po setmění.

V tento den se uskuteční rovněž slavnostní ukončení soutěže ve sběru plodů „Šípkový podzim“. Od 9 do 12 hodin mohou sběrači odevzdávat své plody na vrátnici zoo, příp. je od 12 hod. přinášet i do výukového centra zoo. Ve výukovém centru pak proběhne ve 13 hodin vyhlášení vítězů a předání cen, které do soutěže věnoval Horský lanový park Tarzanie.