Krnované si vybojovali Rákosníčkovo hřiště

06.03.2014 06:33

Krnov - Více než pět tisíc hlasů, kterými veřejnost podpořila vznik Rákosníčkova hřiště v našem městě, rozhodlo o tom, že v Krnově společnost Lidl postaví dětské hřiště se symbolem oblíbené kreslené postavičky. O dvacet dětských hřišť bojovalo celkem 175 měst a městských částí. V druhé kategorii, v níž se společnost rozhodla zrealizovat sedm hřišť, Krnov skončil v konkurenci pětašedesáti měst pátý.

„Výsledek hlasování ukázal, že lidé Rákosníčkovo hřiště velmi chtějí. Na nás nyní je určit vhodné místo, kde by hřiště mohlo stát, protože není realistické mít ho v bezprostřední blízkosti této prodejny. Co nejdříve vytipujeme dvě vhodné lokality a ty společnosti Lidl pro tento záměr nabídneme,“ uvedl místostarosta Michal Brunclík.

Projekt Rákosníčkovo hřiště byl představen v roce 2012. Jeho cílem je rozšířit možnosti, kde si děti mohou bezpečně hrát a tím podpořit aktivní trávení jejich volného času. Dětská hřiště se symbolem pohádkového Rákosníčka nabízí dětem k hraní velkou prolézačku, pískoviště, šikmou horolezeckou stěnu, lanovou překážku, nechybí kolotoč a různé druhy houpaček. Klidovou zónu doplňuje domeček a oplocené hřiště, které poskytuje dostatek laviček a zpevněnou plochu pro kočárky. Jedno hřiště přijde zhruba na milion korun.