Krnovské nemocnici Ježíšek nadělil chlapečka a holčičku

03.01.2014 11:33

Krnov - Na Štědrý den přišla v krnovské nemocnici (Sdružené zdravotnické zařízení Krnov) na gynekologicko  – porodnickém oddělení na svět dvě miminka, Terezka a Matěj. První Terezka se narodila krátce před osmou hodinou večerní (19.54 hodin) a Matěj spatřil světlo světa necelou hodinu po Terezce (20.50 hodin). Obě maminky jsou prvorodičky a nadělily si pod stromeček ten nejkrásnější dárek.

Terezka z Brumovic měřila 48 centimetrů a vážila 3150 gramů. Matějovi z Leskovce nad Moravicí naměřili krátce po narození 48 centimetrů a 3650 gramů. „Obě miminka jsou v pořádku a vše proběhlo bez komplikací,“ uvedl sloužící primář oddělení Lumír Studený.

Krnovská nemocnice je od roku 2002 držitelem titulu Baby Friendly Hospital (nemocnice přátelská k dětem) za uplatňování moderních trendů v péči o novorozence, za rozsáhlou podporu v kojení a důsledné dodržování kroků vedoucí k jeho úspěšnému rozvoji. Při propuštění z porodnice je plně kojeno 96,4 procent novorozenců. Všem novorozencům jsou provedena základní screeningová vyšetření včetně sonografického vyšetření kyčlí a vyšetření sluchu.

Krnovská nemocnice má pro rodičky v šestinedělí 11 lůžek. Do nemocnice přijíždí rodit maminky nejen z Krnova, ale i z okolí – Bruntálu, Zlatých Hor, Vrbna pod Pradědem, Rýmařova i Opavy. Ve zdravotnickém zařízení funguje také informační služba pro kojící maminky.