O Velikonocích přišel do zoo 100 000. návštěvník

22.04.2014 15:32

Pěkné počasí přilákalo o velikonočním víkendu do ostravské zoologické zahrady přes 17 tisíc lidí. V pondělí dokonce prošel letošní již 100 000. návštěvník. O více než měsíc dříve než tomu bylo v loňském roce.

Díky příznivému počasí do zoo míří návštěvníci ve vysokých počtech už od začátku roku. V lednu i v únoru byla návštěvnost několikanásobně vyšší, než je v těchto zimních měsících obvyklé. O některých víkendových dnech se čísla vyhoupla vysoko nad průměrnou návštěvnost letních měsíců. Výsledkem je tedy skutečnost, že jsme letošního 100 000. návštěvníka přivítali rekordně brzy. V loňském roce přišel až na konci května.

Jubilejním návštěvníkem se stala studentka Kateřina Bohdalová ze Studénky, která do zoo vyrazila se svým přítelem. Potkat v zoo páry všeho věku není v posledních letech ničím neobvyklým. Zejména v jarním období, kdy v areálu začínají pučet a rozkvétat stromy a keře, to doslova vybízí k romantickým procházkám, během nichž lidé objevují i malebná zákoutí v Botanickém parku.