Strojení stromečků v zoo

11.12.2013 22:29

Nadílka pro děti i pro zvířata, zpívání koled u živého betléma či zdobení perníčků. To vše na Vás čeká tuto sobotu 14. prosince v ostravské zoologické zahradě, kde se uskuteční tradiční předvánoční akce.

Program začne v 10 hodin zpíváním koled s Hitrádiem Orion u živého betléma, který najdete v blízkosti expozice Na statku. Děti se mohou těšit nejen na živá zvířata, ale samozřejmě i na nadílku. Pro zahřátí se bude podávat teplý vánoční punč (nealkoholický). Poté proběhne tradiční strojení stromečků – nadělování dobrot zvířatům žijícím volně v areálu zoo.

Zájemci mohou přinesenými ozdobami nazdobit vybrané stromečky podél návštěvnické trasy. Ozdoby doporučujeme vyrobit předem, nejlépe z ovoce a zeleniny, nakrájet na kolečka a navléci na šňůrku, příp. vyrobit korálky ze šípků, kelímek s lojem a zrním apod. Na ozdobách si v tomto období pochutnají zejména různé druhy ptáků, veverky či srnky.

Od 11 do 13 hodin budou ve výukovém centru zoo následovat vánoční aktivity s vůní medu, které připravili členové  Základní organizace Českého svazu včelařů Vřesina. Děti si zde budou moci nazdobit medové perníčky nebo si vyrobit svíčku ze včelího vosku.