Vánoce v Zoo Ostrava

20.12.2013 09:47

Ostravská zoologická zahrada je otevřena každý den v roce a bude otevřena i během vánočních svátků. Na prohlídku zimní zoo se tak můžete vydat třeba na Štědrý den nebo na Silvestra. A těšit se můžete i na speciální akce.

Na Štědrý den bude tradičně připraven dárek pro děti do 15 let v podobě volného vstupu do zoo. V 11.30 hodin proběhne v pavilonu Papua mimořádné štědrodenní komentované krmení žralůčků a ve 14 hodin pak v pavilonu Tanganika krmení hrochů. Sami návštěvníci mohou tento den nadělit dobroty ptákům žijícím volně v areálu zoo (sýkory, vrabci, brhlíci či kosi).

Pro tyto strávníky je po zoo nainstalováno několik krmítek, do nichž je možné nasypat s sebou přinesené dobroty, např. slunečnicová a další semínka, příp. lůj. Vhodné ptačí krmení je k dispozici zdarma na požádání u vstupu do zoo.

Nepostící se návštěvníci mohou zavítat do restaurace Saola, která bude tento den také otevřena až do 16. hodiny, a třeba ochutnat, jaký bramborový salát připravuje tamní šéfkuchař. Na jídelníčku totiž bude mimo jiné i štědrovečerní menu – hrachová polévka a smažený (ale i jinak upravený) kapr s bramborovým salátem.

Během vánočních prázdnin se již tradičně otevřou pěstební skleníky zoo, které nejsou návštěvníkům běžně přístupné. V tomto období zde dozrávají nejrůznější plody tropických a subtropických druhů rostlin, aktuálně citrusy, ananas, granátové jablko, papája, opuncie atd.

Prohlídky se uskuteční v pátek 27. a v pondělí 30. prosince. V oba termíny proběhnou dvě komentované prohlídky s průvodcem,  a to v 11 a ve 13 hodin. Sraz zájemců je vždy u výběhu plameňáků, kde si je pracovníci zoo vyzvednou. Prohlídka skleníků je v ceně vstupného do zoo a trvá cca 45 až 60 minut.

Zoo je v tomto období otevřena od 9 do 16 hodin. Pavilony se zavírají o hodinu dříve. Přejeme Vám pohodové Vánoce a pevné zdraví v novém roce. Děkujeme Vám za  přízeň a za podporu!