Vánoční dárek ze zoo

13.12.2013 08:56

Stále váháte, jaký dárek letos pořídíte svým blízkým? Pak Vám přinášíme několik tipů na originální vánoční dárek z ostravského zoo.

Jednou z možností je pro své blízké symbolicky adoptovat zvíře z ostravské zoologické zahrady. Uděláte tak radost nejen svým nejbližším, ale také sloní samičce Rashmi,  pandě Namche, žirafě Orionce, hrošímu samečkovi Kvidovi a mnoha dalším obyvatelům ostravské zoo.

Přispějete tím na jejich chov (na krmení nebo třeba na zlepšení životních podmínek zvířat). Adoptovat můžete jakékoliv zvíře již od částky 500 korun na rok. Obdarovaný od nás získá děkovný list a obrázek „svého“ zvířete. Více informací o adopci najdete zde.

Zajímá-li někoho z Vašich blízkých staršího 18 let práce v zoologické zahradě, můžete mu svým dárkem umožnit, aby se na jeden den stal ošetřovatelem v naší zoo, a vyzkoušel si tak, co všechno práce kolem zvířat obnáší. Obdarovaný si může vybrat ze tří skupin zvířat, v jejichž pavilonu stráví den a dozví se vše nejen o krmení a úklidu.

Jednou skupinou jsou velké šelmy - tygři, lvi a levharti, druhou afričtí kopytníci - antilopy, zebry a žirafy a třetí sloni, kde se obdarovaný bude moci blíže seznámit s naší sloní rodinou včetně její nejmladší členky – sloní samičky Rashmi.

Dalším netradičním dárkem je možnost nahlédnout do zákulisí zoo, kam nemají návštěvníci běžně přístup, a blízké setkání se zvířaty. Tyto programy jsou pro dvě osoby a až dvě děti do 10 let se mohou po boku rodičů programu účastnit zdarma.

Na výběr je pohled do zákulisí pavilonu afrických zvířat a blízké setkání s žirafami, nebo zákulisí pavilonu slonů, kde nabízíme setkání se sloní babičkou Suseelou nebo s Rashmi a její mámou Johti. Programy u slonů však budou probíhat až od jara 2014. Více informací o zážitkových programech najdete zde.